środa, 13 lipca 2016

1 PAŹDZIERNIKA, PIATEK, POWRÓT LU DO DOMU

-Witam kochanie.-mówi Janusz, dając córce całusa w policzek na przywitanie.-Jak tam pierwszy dzień na studiach?
Gdy tylko Pan Janusz zadaje to pytanie, Lu wie że nie będzie lekko i już zastanawia się w myślach co by mu odpowiedzieć. Wie, że niestety musi skłamać.
-Było bardzo fajnie, dzisiaj mieliśmy zajęcia wstępne i mówiono nam o programie na cały semestr z danego przedmiotu.
-A jak osoby w grupie?-dopytuje ojciec.
-Bardzo sympatyczni ludzie, w szczególności jedna koleżanka Ania. Jestem umówiona u niej w sobotę o osiemnastej ponieważ na godzinę 21 jest zapoznawczy wieczór ze studentami z mojej grupy w klubie "Pinokio".
-Dobrze, a gdzie ona mieszka?-pyta Pan Janusz.
-Ania jest ze Świnoujścia, ale mieszka obecnie w akademiku w Szczecinie, blisko klubu. To o której mam być po imprezie w domu?-pyta ojca córka.
-Masz być najpóźniej o 3 w nocy. W końcu masz już swoje lata i wydaje mi się, że 6 godzin zabawy ci spokojnie starczy, kochana.-odpowiada jej tata.
-Dziękuję!-mówi ucieszona Lu i całuje tatę w policzek.-A co właściwie dziś na obiad?Bo strasznie zgłodniałam.I tak w ogóle gdzie mama?-pyta Laura.
-Mama pojechała do centrum handlowego zrobić zakupy spożywcze. Jak wróci, to coś razem upichcimy, córeczko.Pasuje?- pyta ojciec.
-Pewnie! - odpowiada Lu.-Przepraszam tato, ale teraz idę do swojego pokoju bo chcę trochę odpocząć po szkole.-mówi dziewczyna.
-Dobrze kochanie! Mama niedługo pewnie wróci, wtedy Cię zawołam i coś ugotujemy.-mówi pan Janusz.
-Dobrze tato! Czekam na znak!- odpowiada, uśmiechając się do ojca Lu i idzie do swojego pokoju na górze.
Państwo Maszewscy mają dwupiętrowe mieszkanie o powierzchni 120 metrów kwadratowych, więc jak na 3 osoby jest bardzo dużo miejsca. Poza tym posiadają pieska, rudego króliczego i krótkowłosego jamnika o imieniu Reks. Na dole znajduje się nowoczesna kuchnia z kuchenką elektryczną. Kuchnia jest utrzymana w kolorystyce brązowo-szarej i posiada tak zwany "barek". Obok kuchni jest jadalnia z dużym drewnianym jasnobrązowym stołem i sześcioma krzesłami wokoło. Przy jadalni jest wyjście na niezbyt duży balkon. Na balkonie stoi mały zielony stolik i trzy zielone, plastikowe krzesła. Są tam również doniczki z różowymi stokrotkami. Tu często przebywa Lu, kiedy chce zapalić, ponieważ w mieszkaniu nie może palić papierosów. Za ścianą jadalni jest duży salon z wielkim, plazmowym telewizorem, komodą, szafkami na których leżą książki oraz stoi tam wygodna szara sofa, na której mieści się 7 osób. Obok salonu znajduje się korytarz, w którym jest szafka z butami i wieszaki. Przy korytarzu są schody które prowadzą na górę. Schody są drewniane i ciemnobrązowe. Na górze jest duża łazienka. W łazience stoi ogromna wanna z hydromasażem, kabina prysznicowa, pralka, dwie umywalki, ubikacja a na ścianie nad zlewami wisi ogromne lustro. Łazienka jest zachowana w kolorach niebiesko-białych. Obok znajduje się sypialnia rodziców Lu- Pani Doroty i Pana Janusza. Sypialnia jest w kolorze brązowo-błękitnym. Ściany i dywan są błękitne a szafa i komoda, na której stoi telewizor- brązowe. Na szafie znajdują się trzy wbudowane, duże lustra. Obok sypialni jest pokój gościnny, przeznaczony do noclegu dla gości. W pomieszczeniu stoi dodatkowo komputer stacjonarny. Za komputerem jest pomarańczowa sofa ze szklanym stolikiem. Naprzeciwko jest ogromna biała szafa, również z lustrami. Po prawej stronie od pokoju gościnnego znajduje się pokój głównej bohaterki- Lu.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

"ŻYCIE LU" Paulina Mi © 2008. Design By: SkinCorner